Pro rodiče

Pokud Vás Váš potomek přesvědčil, že stráví čas na Kronikách Belegienu, nemusíte o něj mít strach. Akci připravují lidé, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti, akce je konaná pod záštitou občanského sdružení Moravian LARP z.s.

Na bezpečnost vybavení i samotného boje bude kladen velký důraz jak při registraci a schvalování kostýmů a zbraní, tak v průběhu bitvy samotné. V boji se používají nekovové  – většinou dřevené- repliky středověkých zbraní – mečů, seker –  s měkčeným povrchem (nejčastěji molitan nebo karimatka),  a až na drobné oděrky a modřiny nemíváme z podobných akcí vážnější úrazy.

Pro všechny případy je na místě po celou dobu přítomen kvalifikovaný zdravotník  s potřebnou výbavou na poskytnutí okamžitého ošetření.

Od Vás, rodičů a zákonných zástupců, budeme vyžadovat aby děti byli vybaveny:

  • Vámi podepsaným souhlasem s účastí na akci Přihláška pod 18
  • Kartičkou pojišťovny (pro všechny případy)
  • Na bojišti bude zajištěna pitná voda (zdarma) (není zaručeno) – netýká se indoorových akcí
  • Svačinou na doplnění energie – netýká se indoorových akcí
  • Pokud se Váš potomek neobejde bez potřebných léků – typické příklady jsou pomůcky pro astmatiky či léky na alergie – přesvěčte se, že je se sebou opravdu má a případně toto na místě nahlašte zdravotníkovi.

V případě že máte v plánu svého potomka doprovázet

U účastníků mladších 15-ti let je účast zákonného zástupce povinná

Můžete bez obav sledovat jeho snažení v bitvě, samozřejmě z rozumného povzdálí, aby si vás některý hrdinný válečník nespletl s protivníkem. Pokud budete oblečeni v přírodních nerušivých barvách, či nějakém náznaku kostýmu – stačí jednoduchá tunika či plášť (konzultujte se svým potomkem, jistě vám poradí) – pomůžete nám eliminovat nežádoucí prvky 21. století, které narušují atmosféru a prostředí „středověké“ bitvy.


 Akce se koná za každého počasí, raní zatažená obloha není důvod proč nepřijet.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na e-mailovou adresu :  michal.ardaran.mudrik@gmail.com