Klan Darus

Dracō dormiēns numquam tītillandus
Původní
Klan: Darus
Zakladatel: Prastarý jménem Darus
Moto: Dracō dormiēns numquam tītillandus
Množství ovládaných provincií: 15 (známých)Legenda o vzniku:

Během Války Prastarých Darus vedl skupinu Původních stvořených ke svému obrazu do prvních linií a nikdy nepřišel o jediného. Nakonec byl v Poslední bitvě zabit Belem. Následně si Původní vyvolili za vůdce Darusova syna Dariuse a přísahali mu, že oni a všichni jejich potomkové ho budou ctít, ochraňovat a umírat za něj.


Co se s klanem dělo po vylodění Lidí v Belegienu (obecně známé věci):

Klan Darus se držel dlouho stranou od bojů s Lidmi. Posiloval své postavení a začal obchodovat s Lidmi, co mu přineslo značné bohatství.
Z neznámých příčin přišel o nejsevernější město Nordas. Nikdo neví, co se stalo, ale po oznámení této události klanu Gert, gertskéé armády vypochodovali na sever a už se nevrátili.
Z neznámého důvodu tento rok, nájezdníci z moře bojovali po boku Daruských vojsk proti Lidem. Nikdo neví odkud každý rok přicházejí.
Daruský výkvět elity sloužil od nepaměti u Gertů jako osobní stráž vůdce. To umožnilo učinit atentát na vůdce Gorega Gerta a uvrhnout většinu Gertských velitelů do vězení. Tím vypukla občanská válka.
Od vypuknutí občanské války došlo k několika bitvám, ale překvapivě Darusové v každé z nich zvítězili. Již dobyli Sondaskou provincii a je známo, že dobytím Kaer Darus se chystají válku ukončit.